

Підготовка до школи, уроки в початкових класах
Телефонуйте: +38 (050) 217-32-98
Відкритий урок
Розв'язування прикладів і задач,які містять множення числа 7. Рівняння на знаходження невідомого від'ємника
Отруйні та їстівні гриби.

ТЕМА : Розв'язування прикладів і задач,які містять множення числа 7. Рівняння на знаходження невідомого від'ємника.
МЕТА:Вправляти учнів у засвоєнні таблиці множення числа 7;ознайомити з рівнянями на знаходження невідомого від'ємника; удосконалювати вміння учнів розв язувати задачі на засвоєння вивчених таблиць. Розвивати вміння учнів порівнювати, робити математичні узагальнення та висновки. Виховувати цікавість до пізнання навколишньої природи,любов та бережливе ставлення до неї.
ОБЛАДНАННЯ: мультимедійна презентація,підручник,картки поточного контролю.
ХІД УРОКУ
I Організація класу
-Стали ,дітки,підтягнулись,
Один одному щиро посміхнулись.
На урок увагу не забудьте взяти.
Сіли всі рівненько,починаєм працювати.
II Мотивація навчальної діяльності
До нашого класу надіслано телеграму. «Шановні учні 3-Б класу,наш син Дім-Дімич пішов до лісу збирати гриби. Але справа в тому,що коли в школі вивчали тему гриби,він хворів. Ми сильно хвилюємось за нього,щоб він не назбирав отруйних грибів. Допоможіть йому будь ласка зібрати тільки їстівні гриби. З повагою Мамус і Татус»
III Актуалізація і закріплення опорних знань
Щоб нам відправитись до осіннього лісу необхідно, пригадати правила поводження в лісі. Як треба зрізати гриби?
Трьом учням виконати завдання самостійно на картках,так як Дім-Дімич з друзями відправився збирати гриби,то й ми з вами за правильні відповіді будемо отримувати грибочки,які в кінці уроку перетворяться в оцінки. Вирушаємо!!!!!
1)Індивідуальна робота з картками (3 учні)
Ось подивіться перший гриб,який знайшли діти. Хто знає,як він називається?
Білий гриб(боровик) їстівний гриб. Зустрічається по всій Україні.
Вважається царем грибів,має приємний аромат,та дуже смачний, використовується для приготування різноманітних блюд. У молодого боровика шляпка має білий колір,а з часом темнішає до коричневого кольору. Білий гриб у своєму складі має антибіотики та різні вітаміни. В народній медицині екстрактом із плодових тіл білого гриба змащують обморожені частини тіла для прискорення їхнього загоювання
Найбільшого білого гриба знайдено в Україні – вагою 2,850 гр,а – знайшли на Волині 2000 році. Величезний гриб не поміщався у відрі.
Висновок:боровик їстівний гриб,покладемо в кошик.
Щоб виконати завдання яке пропонує Боровик треба пригадати:
-Щоб знайти суму треба виконати дію?(+)
- Щоб знайти різницю?(-)
2)Усні обчислення
30 40 70 50
20 50 4 1
8 7 6 10
2 3 20 9
У кожному стовпчику чисел знайди суму і різницю круглих чисел,а потім одноцифрових.
Йдуть наші друзі далі та знайшли гриб.
Може хтось із вас знає як він називається?
Лисичка звичайна
Це їстівний гриб. Свою назву отримав завдяки своєму кольору,що дуже подібний до шерсті лисичок-тварин. Шляпка гриба схожа на вивернуту парасольку. Лисички містять в собі вітаміни А,В,мікроелементи міді та цинку. Вважається,що вживання цього гриба сприяє покращенню зору,попереджає запалення очей.
Висновок:Лисички звичайні-це їстівні гриби,їх можна їсти.
Лисички пропонують вам пригадати математичні правила,щоб зіграти в гру.
- Щоб збільшити число у кілька разів,треба виконати дію?(множення)
- Щоб зменшити число у кілька разів,треба виконати дію?(ділення)
Граємо в гру від Лисичок.
3)ГРА «Збільшити в ,зменшити у кілька разів»
Збільш кожне парне число в 6 раз,а непарне зменш в 5 разів
2 4 6 8 15 25 35
Йдуть наші друзі далі та знайшли гриб.
Може хтось із вас знає як він називається?
Лисички оманки (несправжні)
Лисички несправжні зустрічаються по всій території України, гриби ростуть на деревах,на мохові,вони ростуть сімействами. Це неїстівний гриб,вони схожі з лисичкою справжньою зовні,але чітко відрізняється жовтим кольором м якуша.
Лисички несправжні мають більш насичений колір,ніж звичайні лисички,але не
мають корисних речовин,які є у звичайної лисички.
Висновок:Обережність необхідна при виборі лисичок,для їжі так як у природі існують двійники.
Лисички несправжні хтять подивитися,чи є в нашому класі уважні діти,що впора-
ються з наступним завданням.
4) ГРА “ЗНАЙДИ ЗАЙВЕ ЧИСЛО”
6 12 18 21 20 (зайве 21,так як не є відповіддю табл. .множ .числа 2)
12 18 36 49 54 (зайве 49,так як не є відповіддю табл. множ. числа 6)
4 14 8 12 24 (зайве 14,так як не є відповіддю табл. множ .числа 4)
В кожному ряді чисел є зайве число,необхідно знайти його та довести свою
думку. Ці числа запишемо в каліграфічній хвилинці.
Зібрати картки
Каліграфічна хвилинка
21 49 14
- Що ви можете сказати про ці числа?(Відповіді табл. множення 7)
Складіть приклади множення числа 7,щоб відповіді були цифри каліграфічної
хвилинки.
3*7=21
7*7=49
2*7=14
IV Повідомлення теми та мети уроку
На сьогоднішньому уроці ми будемо:
Закріплювати знання з таблиці множення числа 7,
Вирішувати рівняння на знаходження невідомого від ємника,
Творчо працювати над задачею,
Свій розум розвивати,
Щоб Дім - Дімичу та Фіксикам допомагати.
Йдуть наші друзі далі та знайшли гриб.
Може хтось із вас знає як він називається?
Поганка бліда
По іншому в народі називають цей гриб гадючка. Це неїстівний гриб. Росте в листяних лісах. Вчені вважають, що вживання 1 гриба може привести до смерті людину. Існують такі ознаки отруєння грибами:
-болі в животі;
-сильна спрага;
-головні болі;
-холодний піт.
Висновок:необхідно запам ятати як виглядає бліда поганка та не збирати ці гриби!!!
Бліда поганка пропонує виконати наступне завдання.
5)Обчисли «Ланцюжком » №247
7*4 7*8 7*5
-14 -26 +10
_:2 :2 :5
7 5 9
Йдуть наші друзі далі та знайшли гриб.
Може хтось із вас знає як він називається?
Підберезник
Цей гриб росте в березових лісах під березами,за що отримав свою назву.
Відноситься до їстівних грибів. Підберезники містять в собі близько 35%
білка,багаті різними амінокислотами та вітамінами РР(забезпечують нормальне
функціонування нервової системи та головного мозку)
Дуже смачні в сушеному вигляді.
Висновок:підберезники -це їстівні гриби,їх можна їсти.
Щоб виконати завдання підберезника необхідно пригадати порядок дій у прикладах.
-Дії першого ступеня:дужки,множення та ділення,дії другого ступеня додавання та віднімання.
Розв язування прикладів№252
(Розв яжіть приклади,в яких останньою є дія множення)
7*3+7*5 80-7*9
7*(3+5)=56 (12-5)*7=49
24:3*2=16 19-2*9
24:(3*2) (9-2)*9=56
Йдуть наші друзі далі та знайшли гриб.
Може хтось із вас знає як він називається?
Маслюк звичайний
Зустрічається по всій Україні у хвойних та мішаних лісах. Збирають маслюки у
листопаді. Дуже добрий їстівний гриб. Росте під ялинами та соснами . Назву маслюк отримав за маслянисту шляпку,що має вигляд мокрої. Рекомендовано
вживати свіжими,маринованими або солоними. Маслюки важко засвоюються
організмом людей й не всім рекомендуються для вживання
Висновок маслюки -це їстівні гриби,їх можна їсти.
Так як маслюки живуть у хвойних лісах ялинка нам пропонує відпочити та зробити фізхвилинку.
V Фізхвилинка.(Ялинка)
Йдуть наші друзі далі та знайшли гриб.
Може хтось із вас знає як він називається?
Мухомор червоний
Назва мухомору походить від стародавнього його способу використання-у якості засоба проти мух. Складається з двох слів муха+морить.
Неїстівний та сильно отруйний гриб. Росте у хвойних і листяних лісах
групами. Використовується у медицині(при невралгії та зниженні загального тонусу)Містить отрути.
Висновок:необхідно запам ятати як виглядає мухомор та не збирати ці гриби!!!
Мухомор пропонує виконати наступне завдання.
Розв язування рівнянь№251
(Розв яжіть рівняння на знаходження від ємника)
Х-5=12 14-х=6 24-х=6 х+4=12
Йдуть наші друзі далі та знайшли гриб.
Може хтось із вас знає як він називається?
Опеньки
Ці гриби отримали свою назву завдяки тому,що ростуть на пеньках.
Їх збирають у жовтні та листопаді. Цікаво те,що для їжі використову-
ють тільки шляпки,бо опеньки дуже тяжко перетворюються шлунком.
Висновок опеньки -це їстівні гриби,їх можна їсти.
Творча робота над задачею
За поданою умовою знайди відповіді на питання
I -45
II-?,у 5 раз менше
Чому дорівнює друге число?
На скільки друге число менше від першого?
Йдуть наші друзі далі та знайшли гриб.
Може хтось із вас знає як він називається?
Опеньки несправжні
Недосвідчені грибники можуть назбирати несправжніх опеньків, замість їстівних. Запам ятайте у їстівних опеньків капелюшок коричнево-жовтий на ніжці плівочка,схожа на кільце. У несправжніх опеньків капелюшок жовто-зелений
чи червонястий,на ніжці кільця немає.
VI Підсумок уроку
Висновок:необхідно запам ятати як виглядають опеньки несправжні та не збирати ці гриби!!!Опеньки пропонують пригадати чим ми займалися на уроці?
Йдуть наші друзі далі та знайшли гриб.
Може хтось із вас знає як він називається?
Шампіньйони
Шампіньйони займають почесне місце серед їстівних грибів. Уперше вони
з явились у Франції в 17 сторіччі та отримали французьку назву (шампіньйон з франц. перекладається як – гриб)До Росії потрапили в 19 сторіччі їх особливість в тому,що їх вирощують штучно вже майже 200 років. Шампіньйони ростуть в приміщеннях де температура не віще 13 градусів та з вологістю повітря 80-90
відсотків у темних приміщеннях. Дуже широко використовується в медицині
(у ліках від целюліту ),вважають,що вживання шампіньйонів запобігає інфарктам.
Домашнє завдання
Ось ми з вами допомогли зібрати Дім-Дімичу та Фіксикам кошик їстівних грибів.
А тепер необхідно порахувати скільки ви назбирали грибів.